Zaznacz stronę

SEO COPYWRITING SPRZEDAŻOWY.
DLACZEGO JEST TAKI SKUTECZNY?

Czym kierujemy się, gdy mamy zamiar kupić jakiś produkt? Dlaczego wybieramy usługi właśnie tej firmy, a nie tamtej? Dlaczego niektóre wybory wydają się absurdalne, a innych nie potrafimy niekiedy w ogóle wyjaśnić? Czemu dla wielu osób cena tak naprawdę nie ma znaczenia, a dla niektórych jest główną cechą produktu lub usługi? Pomyśl. Czy kupiłeś ostatnio jakiś produkt, ponieważ poczułeś, że firma zwracając się bezpośrednio do Ciebie, spełnia jedną z Twoich marzeń? A może po prostu rozwiązania tej firmy sprawiły, że Twoje życie stało się łatwiejsze, poczułeś się lepiej, bardziej ekskluzywnie albo po prostu mogłeś pochwalić się znajomym i rodzinie produktami, dzięki którym Twój status społeczny wyraźnie podniósł się do góry? 

Czy właśnie wtedy nie stało się tak, że wykonałeś przelew i zakupiłeś właśnie ten produkt bo miałeś wrażenie, że firma, od której kupiłeś dany produkt, wiedziała dokładnie czego akurat teraz szukałeś, a nawet kim jesteś? Nie stało się tak, że odczułeś, jakby ta firma znała Cię skądś i poznała Twoje potrzeby? Prawdopodobnie dzięki temu, że SEO Copywriting na stronie WWW zadziałał w taki sposób, w jaki powinien, dowiedziałeś się, że dany produkt lub usługa woła do Ciebie i pragnie, abyś właśnie z tej oferty skorzystał. To nie jest tak, że ktoś Cię oszukał. Nie jest tak, że Twój wybór był manipulacją i kłamstwem. Po prostu oferta, z której skorzystałeś była napisana w taki sposób, że w końcu poczułeś, jakby ktoś naprawdę rozumiał Twoje potrzeby i pragnienia. 

Teksty SEO to bardzo ważny element istnienia każdej strony WWW. SEO Copywriting jest sztuką pisania treści w taki sposób, aby klient nie musiał zastanawiać się czego tak naprawdę potrzebuje. Ma rozwiązywać problemy i rozwiewać wszystkie wątpliwości potencjalnego klienta. To właśnie dla niego pisane są teksty SEO na strony internetowe.

 

SEO COPYWRITING TO NIE ZABAWA
TO SZTUKA PISANIA TREŚCI SPRZEDAŻOWYCH

Często można spotkać się z opiniami, że tak naprawdę napisać tekst potrafi każdy. Wielu wydaje się, że to jest proste. Napisać kilka słów na temat swojej firmy i oferty, którą się proponuje klientom. Wiele osób uważa, że nie ma sensu płacić osobie, która oferuje Copywriting bo to strata pieniędzy. Jeszcze kilka lat temu większość przedsiębiorców nie słyszało nawet o zawodzie Copywriter. To nie żart! Z czym kojarzono tworzenie tekstów sprzedażowych? Właściwie większość uważała, że ta profesja nie różni się niczym od pracy zwykłego dziennikarza czy “pismaka” w jakiejś podrzędnej redakcji lokalnej gazety, który dorabia sobie na pisaniu tego typu tekstów. 

Tak nie jest! a wiele firm pisze na swoich stronach takie brednie, że czasami nie wiadomo co tak naprawdę jest sferą działania przedsiębiorstwa. Teksty napisane przez “Panią Grażynkę” bo potrafi napisać piękny wierszyk na urodziny dla prezesa nie jest raczej dobrym wyborem. To zrozumiałe, że Pani G. prawdopoobnie dobrze zna firmę, potrafi bez zastanowienia wymienić produkty i usługi, a nawet określić jakimi klientami interesuje się jej pracodawca jako potencjalnymi partnerami biznesowymi. Jednak gdy przychodzi jej napisać teksty sprzedażowe, często nie ma pojęcia w jaki sposób zachęcić klientów do tego, aby zostali na stronie i skorzystali z oferty. To nie to samo co ładnie uśmiechnąć się na recepcji czy ubrać krótką spódniczkę latem, aby każdy mógł obejrzeć zgrabne nóżki. 

W firmach pracują osoby, które często uważają, że pewne usługi powinny być tańsze, wiedzą wszystko lepiej i z pewnością mają o wiele większe rozeznanie ile powinien zarobić na stworzeniu tekstów na stronę ich pracodawcy, SEO Copywriter. Zazwyczaj stawiają wygórowane wymagania. Poszukują Copywritera z doświadczeniem i bogatym portfolio. Najlepiej gdyby posiadał również doświadczenie i potrafił tworzyć teksty SEO z tej samej branży. Nie są to wyszukane wymagania. Często wielu Copywriterów posiada doświadczenie w wielu branżach. Jednak podobnie, jak wymagania, umiejętności powinny być nagradzane w sposób odpowiedni. Jeżeli Copywriter wyznacza swoją cenę i proponuje wycenę tekstów według pewnych wytycznych, uwzględniając swoje doświadczenie oraz wiedzę i konieczność poznania tematu lub branży, oczywiste jest, że cena będzie adekwatna do włożonej pracy. Niestety wielu zleceniodawców uważa, że bez względu na ceny, są one do negocjacji i na pewno zawyżone, więc trzeba powiedzieć, żeby Wykonawca zaproponował  tak zwaną “realną” stawkę za swoją pracę. 

Przygotowanie porządnego tekstu sprzedażowego, który zwiększy konwersję i podniesie sprzedaż, wymaga od content writera sporo pracy. To nie jest wyłącznie konieczność poznania produktu lub usługi, którą oferuje klient. To nie tylko poznanie firmy, jej misji, profilu klientów przedsiębiorstwa oraz grupy docelowej. To również badanie konkurencji i kreatywne rozwiązania i praca, która często trwa wiele tygodni. Dlatego warto zawsze zastanowić się czy masz doświadczenie i umiejętności, aby stworzyć teksty sprzedażowe, które naprawdę potrafią zainteresować odbiorców i odwiedzających zamienić w kupujących, a nawet wyznawców danej marki. To nie jest proste zadanie, ale nie jest niemożliwe!

CZY MOGĘ NAPISAĆ TEKSTY SPRZEDAŻOWE SAMEMU I CZEGO POTRZEBUJĘ, ABY ZACZĄĆ?

Jak już wiesz tworzenie tekstów sprzedażowych wcale nie jest proste. Nie wystarczy usiąść przed komputerem czy kartką papieru i powiedzieć sobie, że teraz napiszesz taki tekst sprzedażowy, że wyrwie z butów całą konkurencję. To możliwe i każdy kto ma szerokie pojęcie na temat sprzedaży i tworzenia tekstów na strony WWW, które hipnotyzują klientów, jest w stanie stworzyć niepowtarzalny content. Nie możesz jednak zakładać, że wystarczy tylko usiąść i napisać. Oczywiście możesz stworzyć opowiadanie albo świetny storytelling, który jakaś firma wykorzysta w swojej kampanii reklamowej. Jednak musisz wiedzieć o jednej, bardzo ważnej rzeczy!

Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę. Masz wspaniały produkt, który chcesz sprzedać zainteresowanym, a dodatkowo pragniesz pozyskiwać nowych klientów, aby Twoje przedsiębiorstwo mogło się rozwijać. Wiesz, że to co oferujesz, jest wysokiej jakości i z pewnością przyda się każdemu, kto kupi Twój produkt. Teraz zastanów się, dlaczego ktokolwiek miały kupić Twój produkt. Do czego osoby, które dokonają zakupu, będą go używały, co się dla nich liczy i czy Twoja propozycja ułatwi im życie lub je usprawni na tyle, że uznają go za bardzo przydatne i niezbędne narzędzie, dzięki któremu zaoszczędzili znaczącą ilość czasu, W czasie używania tego produktu mogli wykonywać inne, bardzo ważne zadania lub po prostu mogli odpocząć albo ulżyć sobie w codziennych obowiązkach lub pracy. 

Dla Twoich klientów liczą się tak naprawdę: cena, jakość oraz to, w jaki sposób Twój produkt lub usługa ułatwi albo usprawni ich życie i uczyni lepszym, łatwiejszym albo pozwoli oszczędzić czas czy wypocząć w momencie jego użytkowania. To główne powody, dla których ludzie kupują różne urządzenia albo przedmioty codziennego użytku. Jeżeli tego nie wiesz lub wahasz się i nie jesteś pewien, nie napiszesz dobrego tekstu i szczerze możesz sobie darować. Co jeszcze powinieneś wiedzieć? Przede wszystkim musisz znać ruchy, jakie wykonuje Twoja konkurencja. Oczywiście wszystko jest uzależnione od tego, z jakimi firmami konkurujesz. Jednak w przypadku, gdy w Twojej okolicy znajdują się 3 czy 4 firmy o podobnym albo takim samym profilu, podobnym stadium rozwoju i wielkości, musisz poznać ich politykę, ofertę oraz wszystko to, co oferują klientom ponad standardowe usługi. Powinienieś poznać sposób eksponowania przez te firmy produktów i usług. Dlaczego jest to takie ważne?

Na rynku produktów i usług liczy się innowacyjność oraz oryginalna i atrakcyjna oferta. Klient widząc podobne lub takie same oferty, będzie kierował się przede wszystkim ceną. To będzie jedyne kryterium wyboru i nic z tym nie zrobisz dopóki nie sprawisz, że potencjalny klient zobaczy, że oferujesz coś innego, nowego i oczywiście jest tego więcej. Chociaż nie zawsze. Musisz jednak pamiętać, że ludzie z natury lubią otrzymywać więcej i więcej. Taka jest cena konsumpcjonizmu. 

Jeżeli jesteś początkującym Copywriterem i chcesz dotrzeć do klientów swoich klientów lub po prostu sprzedać swoje usługi, musisz zadać sobie kilka bardzo ważnych pytań:

– Czego potrzebują Twoi klienci?
– Dlaczego powinni skorzystać akurat z Twojej oferty?
– Czym Twoje oferta wyróżnia się od innych?

Aby zacząć tworzyć teksty sprzedażowe i zostać SEO Copywriterem z prawdziwego zdarzenia, zacznij promować swoje usługi. Pomyśl najpierw nad swoją ofertą i tym, co chcesz zaoferować klientom. Jeżeli wydaje Ci się, że jesteś dobry w tym co robisz i świetnie piszesz teksty, zweryfikuj ilu klientów wysyła Ci zapytania? Jak często otrzymujesz propozycje współpracy i jak wielu potencjalnych osób, pisze do Ciebie maile z pytaniem o SEO Copywriting. Wtedy będziesz wiedział czy jesteś w stanie tworzyć dobre teksty sprzedażowe dla swoich klientów. Zacznij od siebie. Nic tak nie buduje, jak kilkanaście wiadomości na skrzynce pocztowej z pytaniem czy napiszesz teksty SEO na stronę internetową!

SZUKASZ DOBREJ OFERTY NA TEKSTY SPRZEDAŻOWE?

Dobrze trafiłeś. Napisz do nas i zapytaj o ofertę. Wycenimy Twój projekt i powiemy Ci dlaczego jeszcze nie sprzedajesz na swojej stronie!

Call Now Button